Startuoja chronavimo tvarka

Kaip chronuosime savo žaislus džiauliais pagal naują tvarką?

TAISYKLĖS

LŠF

5/1/20222 min read

Kas yra džauliai  - jėgos matavimo vienetas. Šratasvydžio atveju džauliai gaunami šrato svorį padauginus iš greičio kvadrato ir padalinus iš dviejų.

Kas yra „Joule Creep“ – reiškinys, kai darbinio svorio šratas įgauna žymiai daugiau energijos, nei lengvas chronavimui naudotas 0.2g šratas. Trumpas pavyzdys – bolt action snaiperio replika matuojama su 0.2g šratu parodė 195ms – viskas gerai, telpa į 200m/s ribą, pagal seną tvarką. Įdedame 0.45g šratą ir jau turim 4.3-4.5J, kai riba 4J Tai nėra 100% pasitaikantis reiškinys, bet labai dažnas.

Naujoji matavimo procedūra užtikrina tikslesnį chronavimo rezultatą, ypač dujinėms ir suspausto oro sistemoms. Šios sistemos yra ypatingai paveikios "joule creep" efektui. Tikslesnis matavimas užtikrina, kad žaidėjas tiksliai žinos kokio saugaus atstumo reikia laikytis dirbant su šratasvydžio replika.

Matavimo procedūra iš esmės lieka nepakitusi. Priklausomai nuo chronografo modelio galima matuoti iš karto džauliais, tinkamai nustačius šrato svorį chronografo nustatymuose arba matuoti greitį žinant, kad matuojama su 0.3gr arba 0.45gr ir pažiūrėti ar neviršija atitinkamų perskaičiuotų limitų.

Patogiam chronavimui paruošėme nedidelę paruoštukę. Atsispausdinus ją galima prisiklijuoti prie chronografo. Su šia paruoštuke nereikia įvesti šrato svorio į chronografą - praktika parodė, kad taip yra paprasčiau ir greičiau kai chronuojamas didelis kiekis žaidėjų su įvairių klasių šratasvydžio replikomis.

LŠF Valdybos narys X-LOG praktiškai išbandė chronavimo procedūrą OP: Kurmis žaidėjų registravimo metu ir viskas sklandžiai pavyko.


Kaip tai veikia:

  • Iššaunate keletą šūvių į chronografą su sunkiausiu jūsų replikos klasės šratu, pvz. kulkosvaidis tai būtų 0.3gr.

  • Tam, kad neviršyti džiaulių numatyto limito taikomo 3 klasei (2.25J) replikos šrato 0.3gr svorio greitis negali viršyti 122 m/s.

Kas toliau:

  • LŠF surengs keletą apmokymų diskusijų nuotoliniu būdu ir pakvies organizatorius dalyvauti.

  • LŠF Visada būsime pasirengę visiems besikreipiantys žaidėjams ar organizatoriams padėti perprasti sistemą ir sklandžiai ją įgyvendinti.

  • Rinksime pastabas ir komentarus iš žaidėjų ir organizatorių ir stebėsime ar reikalingi tolimesni pakeitimai šiai procedūrai.

Nuo šių metų LŠF Valdyba priėmė sprendimą nuo šiol šratasvydžio replikas chronuoti ne metrais per sekundę su 0,2g šratu, o su sunkiausiu kiekvienos klasės šratu. Taip buvo įgyvendintas LŠF Visuotinio narių susirinkimo sprendimas patvirtinantis naujus LŠF limitus, kurie yra išreikšti džauliais. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl buvo keičiamas limitų matavimo vienetas ir matavimo procedūrą - efektas vadinamas "Joule Creep".

Jeigu turite pastabų ar pasiūlymų dėl naujosios chronavimo procedūros rašykite valdyba [eta] lsf.lt